O nás

Základní škola Chotětov, Husovo náměstí 7 je zařízením zřizovaným Městysem Chotětov. Objekt školy je umístěn v centru obce, v parku, na Husově náměstí, v dosahu autobusové zastávky. Školní budova svou historickou hodnotou zapadá do prostředí obce.

Podle zápisu ve farním archivu povstala škola (jednotřídní) v Chotětově brzy po založení chrámu, již roku 1384. Dne 14. 5. 1894 bylo slavnostní položení a vysvěcení základního kamene a již 12. 11. 1894 byla nová školní budova o třech třídách a úplném příslušenství protokolárně převzata.

Naše škola nese znak učitele národů Jana Amose Komenského. Tak jako on, dbáme na tradiční české školství. Jsme škola málotřídní, ročníky se spojují po dvou podle počtu a potřeb žáků.

Ve školní budově je 5 učeben – 3 učebny slouží jako kmenové, 1 je počítačová a 1 slouží k výuce při rozdělení tříd a v odpoledních hodinách pro školní družinu. Učebny jsou vybaveny klasickými dřevěnými i interaktivními tabulemi. V počítačové učebně, ale i ve třídách je přístup k internetu a výukovým programům.

Virtuální prohlídku naší školy naleznete zde.

comment nettoyer une coque de telephoneclear phone caseelf bar 5000 puffshandyhülle xrphone case stores near metelefoonhoesjes initialen