Informace pro rodiče

• Budova školy se otevírá v 645 hod. Žáci přicházejí do školy nejpozději 15 min před začátkem vyučování, vstupují do školy ukázněně, v šatně se přezují do vhodné obuvi.
  • Začátek vyučování je v 740 hod.
  • V době mimo vyučování se žáci smějí zdržovat ve školní budově pouze za přítomnosti pedagogického dozoru.
  • Žáci jsou povinni chovat se ukázněně, dbát na pořádek ve všech prostorách školy, vzorně se starat o učebnice a školní potřeby, jejich poškození nebo ztrátu hlásí vyučujícímu.
  • Manipulace s mobilními telefony během vyučovacích hodin nebo během výchovně činnosti není dovolena. Žáci jsou povinni po vstupu do školní budovy mobilní telefon vypnout a uložit do tašky.
  • Žáci nenosí do školy nepotřebné či drahé věci, neboť škola za jejich ztrátu či poškození nenese odpovědnost.

Vyučovací hodiny

1.hodina   740 – 825

5.hodina     OBĚD

2.hodina   835 – 920 6.hodina   1220 – 1305
3.hodina   940 – 1025 7.hodina   1310 – 1355
4.hodina   1030 – 1115 8.hodina   1400 – 1445

Úterý 1230 - 1330

Čtvrtek 1230 - 1330

Vždy po dohodě s konkrétní vyučující.

Docházka do školy a omlouvání absence žáka

• Žák chodí do školy pravidelně a včas podle rozvrhu hodin. Účast na vyučování nepovinných předmětů je pro zařazené žáky povinná.
  • Nepřítomnost žáka ve škole je třeba omlouvat vždy písemně, prostřednictvím omluvného listu v žákovské knížce (notýsku).
  • Při absenci žáka je nutno neprodleně informovat třídního učitele osobně, písemně nebo telefonicky, a sdělit mu příčinu absence žáka.
  • Lékařské vyšetření není důvodem k celodenní absenci žáka. V případě, že žák není nemocen, dostaví se po vyšetření do školy a zapojí se do výuky.
  • Po opětovném nástupu do školy žák neprodleně předloží omluvenku třídnímu učiteli. Omluvenku je potřeba přinést nejpozději do 3 dnů po skončení absence.
  • Pokud žák odchází ze školy v průběhu vyučování, oznámí tuto skutečnosti třídnímu učiteli, případně vyučujícímu další hodiny. Zákonní zástupci si žáka vyzvedávají ve škole nebo předloží písemnou žádost o uvolnění.